کودکانمقالات

آشنایی با نرم افزار کنترل والدین ۴۵۶

بازدیدها: 6

آشنایی با نرم افزار کنترل والدین ۴۵۶

نرم افزار کنترل والدین ۴۵۶ از طریق وب سایت http://456.ir و کلیه فروشگاه های نرم افزاری مانند کافه بازار در دسترس است بخشی از طرح بزرگ اینترنت کودک در ایران است.

این طرح شامل سه بخش است:

۱- سیم کارت کودک که با کد دستوری #۴۵۶* در هر سه اپراتور کشور فعال می شود. این سیم کارت دارای اینترنت کودک خواهد بود و قرار است در مرحله نهایی در سه گروه سنی کودک امکان دسترسی به لیست محتوای تایید شده توسط والدین را پیدا کند.

۲- موتور جستجوی ۴۵۶ که یک موتور جستجوی ایرانی است و بر اساس پالایش محتوای مطابق نظام رده بندی سنی از قبل تعیین شده فعالیت خواهد کرد.

۳- ابزار کنترل والدین ۴۵۶ که به والدین امکان اعمال محدودیت دسترسی به برنامه و اینترنت را بر روی گوشی فرزندشان می دهد.

نرم افزار کنترل والدین

آشنایی با نرم افزار کنترل والدین ۴۵۶

با نصب برنامک مدیریت فرزندان ۴۵۶، والدین می‌توانند فرزندان خود را در فضای اینترنت مدیریت و با تنظیمات دلخواه، وب‌سایت‌های مناسب آن‌ها را انتخاب و از دسترسی فرزندان خود به محتوای نامناسب جلوگیری نمایند.

لازم به ذکر است لیستی پیشنهادی از وب‌سایت‌هایی که عاری از محتوای نامناسب هستند به طور پیش‌فرض در برنامه قرار گرفته و کاربر می‌تواند با بررسی آن‌ها لیست مورد نظر خود را تهیه‌ نماید.

امکانات برنامه

۱. انتخاب وب‌سایت‌های قابل دسترسی

۲. مدیریت اینترنت برنامک‌ها

۳. ویترین وب‌سایت‌های قابل دسترسی برای فرزندان

۴. تعیین سطح محدودیت اینترنت (سبز، سفید، زرد، نارنجی)

سطوح محدودیت اینترنت

هر رنگ نماینده لیستی از وب‌سایت‌هاست که با فعال کردن آن، فرزندان تنها به آنها دسترسی خواهند داشت.

به عنوان مثال، با انتخاب رنگ سبز که بیشترین محدودیت را ایجاد می‌کند، فرزندان به یک لیست مشخص از وب‌سایت‌ها دسترسی پیدا می‌کنند. با انتخاب رنگ سفید، علاوه بر وب‌سایت‌های قابل دسترسی در رنگ سبز، لیست دیگری از وب‌سایت‌ها نیز اضافه می‌شود و به همین ترتیب تا رنگ نارنجی، که حاوی بیشترین تعداد وب‌سایت‌های قابل دسترسی (شامل تمام وب‌سایت‌ها با دامنه‌ی ir.) توسط فرزندان است.

توجه: با نصب برنامک ۴۵۶ یک نسخه از آن بر دستگاه شما نصب شده اما ۲ آیکون با عناوین ۴۵۶ والدین – ۴۵۶ فرزند در منو نمایش داده خواهد شد.

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟