تلگرام

شایان قاضی‌زاده؛ از دانشگاه شریف تا دوست‌یابی آنلاین

بازدیدها: 166

شایان قاضی‌زاده؛ از دانشگاه شریف تا دوست‌یابی آنلاین
شایان قاضی‌زاده که بیشتر به نام «شایان‌‌ زاده» در خارج از ایران شناخته می‌شود، متولد ۱۳۵۸ در ایران است. در دانشگاه شریف تحصیل کرد و برای دوره فوق لیسانس علوم کامپیو‌تر در دانشگاه مریلند به امریکا مهاجرت کرد. بعد از فارغ التحصیلی مدتی در مایکروسافت مشغول به کار بود. او همچنین در رشته‌‌ ام بی‌ای (MBA) در دانشگاه واشنگتن تحصیل کرده است. شهرت قاضی‌زاده از آنجا ناشی می‌شود که در سال ۲۰۰۷ به همراه “الکس مهر” هم دانشگاهی ایرانی‌اش، زوسک را راه اندازی کردند.

قاضی‌زاده و مهر در اصل شرکتی تحقیقاتی که روی رسانه‌های اجتماعی تمرکز داشت، تاسیس کردند تا به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی بپردازند. آن‌ها همراه با دو شخص دیگر نمونه اولیه برای نرم افزارجدید کسب و کار ارائه دادند که در رقابتی به مقام دوم نائل شد.

مدت کمی بعد از آنکه این کمپانی راه اندازی شد، آن‌ها از تحقیقات تکنولوژیکی خود برای ساختن بازی‌های فیسبوک استفاده کردند. یکی از این بازی‌ها به ایجاد زوسک، شبکه اجتماعی عاشقانه منجر شد. زوسک یکی از مهم‌ترین شبکه‌های دوست یابی محسوب می‌شود.

زوسک، دوست یابی (Dating) و شبکه‌سازی اجتماعی را ترکیب می‌کند و یکی از اپلیکیشن‌های محبوب فیسبوک نیز هست. کاربران این سایت خصوصیات خود را در آن به اشتراک می‌گذارند به امید یافتن دوست ایده آل خود و یا حتی شریک آینده در زندگی. زوسک دارای یک وبسایت اختصاصی، اپ موبایل و برنامه چت کامپیوتری است. بازار هدف زوسک سنین بین ۲۵ تا ۳۵ سال است. سهام زوسک چهل میلیون دلار برآورد می‌شود و بیش از ۱۰۰ کارمند در آن مشغول به کار هستند.

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

بستن