کودکانمقالات

درسا بازار | فرزندتان را با ابزارهای مطمئن وارد دنیای مجازی کنید

بازدیدها: 6944

درسا بازار | فرزندتان را با ابزارهای مطمئن وارد دنیای مجازی کنید

درسا بازار – «من پسری ۸ ساله دارم که در شبانه‌روز، بیش از ۷ ساعت را مشغول بازی‌های رایانه‌ای است. من و پدرش بسیار نگرانش هستیم. راستش نمی‌توانیم مدت زمان استفاده او از رایانه را کنترل کنیم و مهم‌تراز آن، نوع بازی‌هایی است که استفاده می‌کند. بازی‌های خشنی که او استفاده می‌کند در رفتارش او با ما و دوستانش نیز تاثیر گذاشته‌است. چه باید بکنیم؟ لطفا به ما کمک کنید… »                       «مادر پارسا»
دانلود با لینک مستقیم – برای دانلود نرم افزار موبایلی مورد نظر روی عکس نرم افزار کلیک کنید.
digital kids
برای دانلود مستقیم فرزند پروری دیجیتال کلیک کنید
برای دانلود مستقیم درسابازار کلیک کنید
برای دانلود مستقیم دنیای درسا کلیک کنید
برای دانلود مستقیم آفرینک کلیک کنید

راهکار مناسب چیست؟

این جملات برای بسیاری از والدین آشناست. حتما نیاز نیست فرزندی با این سن و سال داشته‌ باشید؛ اگر در اطراف شما، کودکی با این گروه سنی زندگی کند، می‌توانید این مشکلات را از نزدیک مشاهده کنید. یا این‌که بارها درددل والدین را در این خصوص گوش دهید. این روزها والدین در تلاشند راه‌حل مناسبی را برای مشکلات ناشی از حضور بیش از حد فرزندانشان در شبکه‌های اجتماعی و استفاده بی‌رویه از این شبکه‌ها پیداکنند به همین دلیل است که ممکن است از شما مشورت بگیرند و بخواهند در پاسخ به این سوال‌ها آن‌ها را یاری کنید:در مقابل استفاده بیش از حد فرزندمان از بازی‌های رایانه‌ای نامناسب چه باید بکنیم؟

چه عکس العملی در مواجه با این رفتار کودکان درست است؟چطور می‌توانیم کودکان خود را در دنیای مجازی کنترل کنیم؟امروزه بازی‌های رایانه‌ای یکی از تفریح‌های جذاب و محبوب کودکان است. از هر فرصتی حتی در مکان‌های عمومی همچون مترو، اتوبوس، پارک و …  برای حضور در دنیای مجازی استفاده می‌کنند. به طوری‌که آن‌ها سیر کردن در دنیای مجازی را به حضوردر دنیای واقعی ترجیح  می‌دهند. حضور بی‌رویه در دنیای مجازی و از آن مهم‌تر استفاده از سایت‌های نامناسب و یا بازی‌های خشن مشکل را برای خانواده‌ها دو چندان کرده‌است.

راه‌حل‌های مختلفی برای کنترل کودکان در دنیای مجازی وجود دارد. نکته قابل توجه این است که بدانیم والدین، بزرگترین الگوی کودکان هستند و باید بتوانند با رفتارهای درست، برای آنها عادتهای درستی را ایجاد کنند. برای مثال اگر شما در موقعیت‌های نامناسب و درحضور فرزندتان، از گوشی همراه خود جهت حضور در شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنید، با این کار، رفتار اشتباهی را به فرزند خود آموزش داده‌اید. پشت چراغ قرمز، در محافل اجتماعی؛ در مهمانی‌ها و یا حضور در جمعی که می‌توانید با افراد معاشرت کنید، حضور در فضاهای مجازی برای کارهای غیر ضروری کار اشتباهی است. پس سعی کنید جلوی فرزندتان با دقت نظر بیشتری در دنیای مجازی حضور داشته‌باشید که آن‌ها بتوانند  این اطمینان را کسب کنند که والدین‌شان  نیز در استفاده از فضاهای مجازی، حد و مرزی قائلند.

واضح است که خانواده‌ها بدنبال ابزار و یا نرم‌افزارهای مناسبی هستند که بتوانند فرزندان خود را با خیال راحت‌تری در دنیای مجازی تنها بگذارند. استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای مفید و متنوع می‌تواند بسیاری از مشکلات احتمالی ناشی بین والدین و فرزندان  در این خصوص را کاهش دهد.

چه ابزارهای کمکی ای وجود دارد؟

زیست بوم مجازی درسا جهت رفع این دغدغه والدین راه‌حل‌هایی را به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کند و محصولات مفیدی را در اختیار آنها قرار می‌دهد. «درسا بازار» یکی از این محصولات است که باعث آرامش خاطر والدین در زمان‌های حضور فرزندان در دنیای مجازی می‌شود.

با دانلود  این اپلیکیشن، می‌توانید مطمئن باشید که کودکتان در قسمت‌هایی امن از این دنیای مجازی حضور دارد. برنامک‌های این اپلیکیشن مخصوص گروه سنی کودکان و نوجوانان است و در هر گروه سنی شما می‌توانید، از وجود برنامه‌های مفید و جذاب برای فرزندتان مطمئن باشید. دسترسی به این برنامه بسیار آسان است.  برنامه‌های این اپلیکیش دارای محتوای مفید با طرح‌های با کیفیت، ارزشمند و مطابق با نیاز فرزند شما است.

با وجود نرم‌افزار‌های مطمئن، فرزندتان را در دنیای مجازی هدایت کنید…

تهیه کننده: پروانه اسماعیل زاده

به کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

درسا بازار
درسا بازار
dorsabazar.apk
2.3 MiB
2395 Downloads
اطلاعات بیشتر
Digital-kids03
Digital-kids03
digital-kids03.apk
5.2 MiB
586 Downloads
اطلاعات بیشتر
کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟