اینفوگرافی

اینفوگرافی آسیب های فضای مجازی

بازدیدها: 4930

اینفوگرافی فضای مجازی

اینفوگرافی فضای مجازی

از ۱۲۰ اینفوگرافیک دیگر فضای مجازی بازدید کنید

 

اینفوگرافی فضای مجازی
برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید

آسیب های فضای مجازی

فناوری ابزاری مفید است اما اغلب افراد روش استفاده درست از آن را نمی دانند، استفاده غیر صحیح و کنترل نشده آسیب های مختلفی را به دنبال خواهد داشت که در زیر به آنها اشاره می شود:

۱- خطر ابتلا به افسردگی افزایش می یابد

با توجه به مطالعات اخیر افرادی که از شبکه های استفاده ای اعتیاد گونه دارند نسبت به افراد عادی احساسات منفی بیشتری از جمله افسردگی را تجربه می کنند.

۲- مقایسه پیوسته خود با دیگران

شخصیت های دیجیتالی افراد که در شبکه های اجتماعی وجود دارد به طرز چشم گیری با شخصیت و هویت واقعی آنها تفاوت دارد.

۳- افراد را به شدت بی خواب می کند

نوری که از صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی مختلف به چشمان شما ساطع می شود ذهن را فریب داده و به آن القا می کنند که الان وقت خواب نیست. بنابراین بهتر است هنگام خواب گوشی خود را در اتاق دیگری بگذارید و آن را با خود به رخت خواب نبرید.

۴- احتمال زیاد شکست روابط موجود در شبکه های اجتماعی

زمانی که یکی از زوجین بیش از حد درگیر یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک شود همسر او تمایل بیشتری برای نظارت و کنترل اعمال و رفتار او خواهد داشت که این موضوع می تواند منجر به بحث های طولانی و در نهایت مرگ رابطه شود.

۵- تعاملات فرد به فرد یا رو در رو را کاهش می دهد

با استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی نه تنها وقت کمتری برای گذراندن با افرادی خواهید داشت که به صورت فیزیکی در اطراف شما حضور دارند بلکه دوستان و اعضای خانواده تان زمانی که ببینند شما به دستگاه های الکترونیکی و موبایل بیش از آنها اهمیت می دهید از محبت شما نا امید شده و ناراحت خواهند شد.

۶- حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد

در بین شبکه های اجتماعی خرید و فروش اطلاعات افراد امری طبیعی است و طبق افشاگری های اخیر اسنودن دولت هایی نظیر آمریکا به تمام اطلاعات افراد از جمله آدرس ایمیل، تماس های شما در اسکایپ و غیره دسترسی دارد.

۷- کور کردن خلاقیت

تاثیرات منفی گشت و گذارهای بی هدف در شبکه های اجتماعی مانند زمانی است که شما از روی بی فکری و بدون برنامه خاصی به تماشای تلویزیون و برنامه های این جعبه جادویی بپردازد.

۸- منحرف کردن از اهداف واقعی

اکثر جوانان به جای اینکه با تلاش و پشتکار مهارت های لازم برای رسیدن به اهداف عالی خود را کسب کنند ترجیح می دهند به فوق ستاره ای در دنیای مجازی و شبکه هایی از قبیل فیس بوک، توئییتر و غیره تبدیل شوند.

۹- احساس نیاز به توجه را افزایش می دهد

رقابت بی پایان برای به دست آوردن لایک بیشتر و کامنت های متعدد می تواند زندگی شما را به نابودی بکشاند.

اینفوگرافی فضای مجازی, اینفوگرافی فضای مجازی, اینفوگرافی فضای مجازی, اینفوگرافی فضای مجازی, اینفوگرافی فضای مجازی, اینفوگرافی فضای مجازی, اینفوگرافی فضای مجازی

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟