کودکانمقالات

چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ | خانواده و فضای مجازی

چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟

چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟

چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ – پسر ۹ ساله‌ای دارم که اکثر اوقات خود را پای وب گردی و شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام‌رسان صرف می‌کند. در حقیقت بیش از هر چیزی نگران این موضوع هستم که به‌وسیله ارتباط با اشخاص ناشناس و غریبه در فضای مجازی دچار مشکل و دردسر شود. به‌راستی چگونه می‌توانم از فرزند خودم در ارتباط با  فضای مجازی مراقبت کنم؟

گشت‌وگذار ساده در اینترنت و تبادل پیام با استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان یکی از فعالیت‌های رایج برای کودکان است و درصورتی‌که قاعده و قانونی را برای استفاده از اینترنت در خانواده خود وضع کرده باشید، جزء فعالیت‌های امن در فضای مجازی به شمار می‌رود. گفتگو و چت با غریبه‌ها در فضای مجازی داستان را به شکل دیگری پیش می‌برد. در این نوع ارتباط، راهی برای فهمیدن خطرات واقعی وجود ندارد و به همین دلیل هشدارهای پلیس فتا درباره استفاده کودکان از اینترنت برای خانواده‌ها بسیار جدی است. کودکانی که فعالیت‌های اینترنتی آن‌ها تحت نظر والدین قرار نداشته و مانیتور نمی‌شود درخطر قرار دارند.

مراقبت از فرزندان در فضای مجازی

رایانه شخصی و خانگی‌تان را به‌جای نگهداری در اتاق‌خواب فرزندتان در یک اتاق مشترک نگهداری کنید. همچنین به سایت‌هایی که فرزندتان به آن‌ها مراجعه می‌کند و افرادی که با آن‌ها تعامل دارد نگاهی بیاندازید. به او هشدار دهید تا هر گز اطلاعات شخصی‌اش( مانند شماره تلفن، نام، آدرس، نام مدرسه و…)را به دیگران نگوید و هرگز با اشخاصی که در چت روم‌ها با آن‌ها آشنا شده است قرار ملاقات شخصی نگذارد.

از فرزند خود بخواهید تا هر یک از دوستان جدیدی که به‌صورت آنلاین ملاقات کرده است را به شما معرفی کند. این نکته مهم را نیز به خاطر داشته باشید که درباره خطرهای ارتباط با غریبه‌ها در فضای مجازی حتماً بایستی با فرزند خود گفتگو کنید و به او یادآور شوید که این اشخاص اغلب اوقات حقیقت‌ها را پنهان می‌کنند و یک‌مشت دروغ تحویلشان می‌دهند.

از توصیه‌های مرسوم در دنیا، برای محافظت از فرزندان در فضای مجازی این است که والدین به حساب‌های کاربری آنلاین فرزندانشان دسترسی داشته و هر از چند گاهی ایمیل‌های آنان را چک کنند.

درنهایت می‌توانیم برای کنترل بهتر فرزندان در فضای مجازی و کم کردن خطراتی که ذکر شد از ابزارهای تکنولوژی برای کنترل بر روی خود تکنولوژی استفاده کنیم. یکی از این ابزارها که سازندگان کامپیوترها و نرم‌افزارها آن را در نظر گفته‌اند. قابلیت کنترل والدین است. ISP ها یا همان سرویس‌دهندگان اینترنت، معمولاً قابلیت‌های کنترل والدین رادارند و به شما این امکان را می‌دهند تا دسترسی به وب‌سایت‌های مختلف را مسدود کنید. همچنین در سیستم‌عامل ویندوز، مک و ios نیز قابلیت‌های Parental Control وجود دارد که آموزش‌های مرتبط با آن‌ها را می‌توانید در وب‌سایت سامانه مراقبت از خانواده بیابید.

اما راه‌حل برای دستیابی به ویژگی نداشته در سیستم‌عامل اندروید به نام ابزار کنترل والدین به‌وسیله نرم‌افزارهای جانبی صورت می‌پذیرد. بدون شک می‌توان قوی‌ترین و قدرتمندترین نرم‌افزار حوزه مراقبت از خانواده و فرزندان در فضای مجازی را نرم‌افزار SFP داست که امکان کنترل کردن تمامی ارتباطات پیامکی، تلفنی، شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات مرور وب و فایل‌های موجود بر روی دستگاه تلفن همراه فرزندانتان را برای شما به ارمغان آورده است.

نرم‌افزار سامانه مراقبت از خانواده دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد که لوگو و شماره مجوز را می‌توانید در صفحه اصلی این سامانه بررسی بفرمایید.

اگر قصد کنترل و مانیتورینگ فعالیت‌های فرزند خود در فضای مجازی و اینترنت را دارید نرم‌افزار SFP پیشنهاد ما به شماست، برای حصول اطمینان از صحت کارکرد برنامه، یک حساب کاربری آزمایشی ۲۴ ساعته رایگان به شما تعلق خواهد گرفت.

منبع: superfamilyprotector.com

 

 

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟ چگونه فرزندان خود را از خطر غریبه‌ها در فضای مجازی محافظت کنیم؟

 

نوشته های مشابه

بستن