پیشگیری از جرایم اینترنتیمقالات

هک جنایی | خانواده و فضای مجازی

هک جنایی

هک جنایی

هک جنایی – محققان آمریکایی‌ معتقدند در حال حاضر هک جنایی به سیستم‌های کامپیوتری، یک خطر بزرگ برای سلامتی، ایمنی و رفاه آنهاست. بررسی‌های جدید شرکت ESET نشان‌ می‌دهد که هک جنایی خطرات قابل توجهی از جمله تغییرات آب و هوایی، انرژی هسته‌ای، زباله‌های خطرناک و … را بر جای می‌گذارد.

محققان امنیتی شرکت ESET برای ارزیابی درک  آسیب‌پذیری افراد مختلف به طور تصادفی ۱۵ خطر متفاوت را از بین افراد بزرگسال انتخاب کردند. از این میان شش خطر مربوط به حوزه سایبری بوده و مابقی آنها انواع دیگر خطرات فناوری را شامل می‌شدند.

اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که هک جنایی با ریسک بالایی روبه رو می‌باشد و آلودگی هوا در رتبه دوم آن قرار دارد. یکی دیگر از خطرهای مربوط به سایبر، سرقت و یا قرار گرفتن در معرض اطلاعات خصوصی است که بعد از دفع زباله‌های خطرناک در رتبه چهارم هک جنایی قرار دارد.

استفن کوب، پژوهشگر ارشد امنیتی شرکت ESET می‌گوید: صادقانه بگویم، من دربررسی نتایج خیلی ضعیف بودم، تا این که مجدداً بررسی‌ها را انجام دادم و به نتایج مشابهی دست پیدا کردم. دانشمندان علوم اجتماعی سالهاست که در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه عموم مردم، طیف وسیعی از خطرات فناوری را می‌توانند درک کنند، اما تا جایی که می‌دانیم، این اولین باراست که هر کسی “خطرات سایبری” را در کنارانواع خطرات دیگر قرار داده‌است.

لیسا مایرز، پژوهشگر امنیت ESET عنوان داشت: تکنولوژی‌های جدید به طور چشمگیر و به سرعت در زندگی ما تغییراتی را ایجاد کردند؛ این تحول می‌تواند هیجان‌انگیز و در عین‌حال ترسناک نیز باشد. به تازگی اینترنت بخشی از فعالیت‌های روزمره ما شده‌است، بنابراین ممکن‌ است این فناوری درهمه جا فراگیر و در عین‌حال بیگانه باشد.

به طور کل هدف ما از این مطالعه این است که خطرات مربوط به حوزه سایبری را در بستر وسیع‌تری از خطرات، به شکل قوی‌تر مستندسازی کنیم. در حال حاضر نتایج نشان می‌دهد که خطرات سایبری مرکز توجه آمریکایی‌ها جهت بالابردن سطح آگاهی افراد جامعه است.

طول عمر و نحوه درک خطرات سایبری

تفکیک سنی  مربوط به خطرات سایبری بدین طریق است که: ۲۱٪ در سن ۱۸-۲۹ سالگی، ۲۵٪ در سن ۳۰-۴۴ سالگی، ۳۰٪ در سن ۴۵-۵۹ سالگی و۲۵٪ درسن ۶۰ سالگی و بالاتر می‌باشند که از این میان بیش از نیمی از پاسخ دهندگان یعنی ۵۳ درصد از آنها به طور تمام وقت مشغول کار می‌باشند.

محققان با استفاده از روش‌های کمّی استانداردسازی، تفاوت‌های جمعیت شناختی قابل ملاحظه‌ای را جهت درک بهتر خطرات سایبری پیدا کردند. به عنوان مثال، سن و سال باعث تغییر در درک هک جنایی می‌شود. افرادی که کمتر از ۴۵ سال سن دارند، بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

البته درآمد نیز در این امر بسیار مهم است، زیرا افراد پاسخ دهنده در این تحقیق که درآمد خانوار آنها کمتر از ۷۵،۰۰۰ دلار بود، خطر ابتلای آنها به هک جنایی بسیار بیشتر از کسانی بود که درآمد خانوار آنها به مراتب بالاتر بوده‌است.

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

ترجمه : وحید فرجی ملکشاه

منبع: هلپ نت سکوریتی

 

هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی هک جنایی

نوشته های مشابه

بستن