مقالاتمقالات آموزشی

نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید | خانواده و فضای مجازی

بازدیدها: 73

نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید

نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید – چه از آن دسته افراد ولخرجی باشید که حاضرند هر مبلغی برای خرید یک گوشی جدید بپردازند یا اگر صاحب یک گوشی معمولی نه‎چندان گرانقیمت باشید؛ حتما موافقید که خرید یک گوشی، سرمایه گذاری بزرگی است. این یعنی علاوه بر خرید گوشی، پاک کردن اپلیکیشن‌های قدیمی و آپدیت کردن نرم افزارهای آن، باید از این ۹ نابود کننده گوشی دوری گزینید!

افتادن گوشی در آب یا سقوط بر روی زمین تنها نابود کننده‌های گوشی نیستند. ۹ نابود کننده گوشی وجود دارند که به سرعت گوشی را از بین خواهند برد!

۹ نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید

۱ . نصب بدافزار

یکی از تصورات غلط در مورد گوشی‌های هوشمند این است که نیازی به نگرانی در مورد امنیت آنها وجود ندارد. اما دانلود اپلیکیشن خارج از پلی استور و اپ استور و یا کلیک کردن بر روی هر لینکی، گوشی را به اصطلاح ویروسی خواهد کرد.

دانلود کردن یک اپلیکیشن آلوده یکی از برترین‌های لیست ۹ نابود کننده گوشی است که می‌تواند برای همیشه گوشی شما را معیوب کند.

بنابراین همیشه در مورد آنچه قرار است دانلود کنید وسواس به خرج دهید و مواظب باشید به کدام اپلیکیشن، امکان ورود به گوشی را می‌دهید؛ مخصوصا اگر یک گوشی جیلبریک شده یا روت شده دارید.

روت نکردن گوشی یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از وجود بدافزارها به گوشی است.

۲ . شارژ کردن گوشی در طول شب

شارژ کردن گوشی در طول شب عمر گوشی را کاهش خواهد داد. اینکه چند ساعت گوشی را زیر شارژ قرار دهید چندان مشکل‎ساز نخواهد شد؛ چون خودِ گوشی بعد از اینکه شارژ کامل شد، میزان ورود شارژ به گوشی را محدود خواهد کرد.

اما باقی گذاشتن گوشی زیر شارژ بعد از اینکه ۱۰۰ درصد شارژ شد؛ هیچ مزیتی نخواهد داشت؛ چون علاوه بر داغ شدن گوشی و تلاش باتری برای ماندن در همان میزان ۱۰۰ درصد، دائما به باتری شوک وارد می‌شود؛ این شوک به مرور به باتری گوشی آسیب خواهد زد و عمر آن را کاهش می‌دهد.

بدنیست بدانید نیازی نیست همیشه گوشی را تا میزان ۱۰۰ درصد شارژ کنید بلکه سعی کنید در فواصل زمانی کوتاه ۱۵ دقیقه‌ای گوشی را شارژ کنید تا فشار زیادی به باتری وارد نشود.

یکی دیگر از راه‌های آسیب زدن به گوشی به هنگام شارژ کردن، قرار دادن آن در زیر بالش است. گوشی به هنگام شارژ شدن داغ می‌شود و اگر این حرارت تولید شده پخش نشود بیش از حد گرم خواهد شد و حرارت زیاد هم دشمن گوشی شماست!

۳ . قرار دادن گوشی در معرض گرمای شدید

قرار دادن گوشی در معرض حرارت محدود به مواردی که گفته شد نیست، کنار آتش با گوشی کار کردن و ایستادن در معرض نور شدید خورشید یا گذاشتن گوشی روی میز یا جلوی ماشین همگی باعث بالا رفتن حرارت گوشی خواهند شد.

گرمای زیاد به باتری آسیب خواهد زد و دیگر انتظار عمر باتری طولانی را از گوشی خود نداشته باشید.

۴ . انداختن گوشی حتی با وجود قاب

قاب‌های مختلفی وجود دارند که برای کاهش آسیب دیدن گوشی استفاده می‌شوند اما حتی گرانقیمت‌ترین قاب گوشی نیز به هنگام افتادن گوشی نمی‌تواند از آسیب‌های وارد شده به آن جلوگیری کند.

حتی اگر صفحه گوشی آسیب نبیند یا گوشه آن نپرد؛ سقوط کردن گوشی به قاب و بخش‌های داخلی آن ضربه خواهد زد.

اگر دائما به هنگام پیاده شدن از ماشین گوشی شما می‌افتد یا دائما از روی مبل به پایین پرت می‌شود، راه امن‌تری برای محافظت از آن پیدا کنید چون تکرار این اتفاقات ناگهان گوشی را از کار خواهد انداخت!

۵ . قرار دادن گوشی در معرض مایعات

بیشتر مردم می‌دانند انداختن گوشی در سینک ظرفشویی گوشی را نابود می‌کند اما وقتی گوشی در معرض مایعات قرار گیرد اثر آن بعدا مشخص خواهد شد!

برای مثال بسیاری از گوشی‌ها برای استفاده در زیر باران طراحی نشده‌اند. قرار گرفتن در معرض شبنم یا حتی بخار چای یا قرار دادن گوشی کنار حوله مرطوب یا پاسخ دادن به پیام‌ها با دست خیس؛ همگی به قطعات گوشی آسیب خواهند زد مگر اینکه یک گوشی ضد آب خریده باشید در اینصورت هم باز باید بدانید گوشی و رطوبت به هیچ وجه رابطه خوبی با هم ندارند!!

۶ . روشن نگه داشتن گوشی ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته

همانطور که وقتی از رایانه استفاده نمی‌کنید آن را خاموش می‌کنید بد نیست گاهی گوشی را هم برای کمی استراحت خاموش کنید.

روشن گذاشتن دائم گوشی به سرعت عمر قطعات مختلف آن را کم خواهد کرد. هر موقع قصد دارید فیلم ببینید یا صبح روز تعطیل را استراحت کنید؛ گوشی را خاموش کنید.

این کار باعث بالا رفتن سرعت گوشی و بهتر شدن کارایی آن نیز خواهد شد. گاهی با خاموش کردن گوشی یا ری‎بوت کردن آن باعث پاک شدن کش یا همان حافظه اضافه پنهان نیز خواهید شد که معمولا سرعت گوشی را پایین می‌آورند.

۷ . رها کردن گوشی روی مبل یا گذاشتن آن در جیب

رها کردن گوشی روی مبل یا حمل کردن آن در جیب هر لحظه ریسک افتادن آن را افزایش خواهد داد. وقتی گوشی در جیب شماست احتمال وقوع اتفاقات تلخ برای آن بسیار زیاد است البته اگر از خرت و پرت‌های داخل جیب که به گوشی آسیب می‌زنند چشم‏‎پوشی کنیم. بهترین کار این است که گوشی خود را بر روی میز قرار دهید.

۸ . پُر کردن حافظه گوشی

احتمالا با یک گوشی اندرویدی که دارای کارت حافظه است مشکل پُر شدن حافظه را نخواهید داشت اما برای آیفون باید دقت زیادی به خرج دهید.

پُر کردن حافظه گوشی باعث انفجار آن نخواهد شد اما بر روی عملکرد تاثیر خواهد گذاشت. پُر کردن حافظه گوشی از اپلیکیشن‌های مختلف و داده‌ها، سرعت آنرا پایین خواهد آورد.

حذف کردن اپلیکیشن‌های غیرضروری، داده‌های مرورگر، کش پیام رسان، رسانه‌های بلااستفاده و هر چیزی که برای روز مبادا نگه داشته‌اید، گوشی را سبک‌تر خواهد کرد و عملکرد را ارتقا می‌بخشد.

با حذف دائم اطلاعات غیرضروری بر روی گوشی طبق یک برنامه منظم به صورت هفتگی، هم عملکرد بهتری را تجربه خواهید کرد و هم دائما از نبود حافظه رنج نخواهید برد.

۹ . بی‎توجهی در نحوه اتصال شارژر به گوشی

برای همه ما پیش می‌آید که گاهی از فرط خستگی با بی‎حوصلگی بدون آنکه دقت کنیم و با بی‎توجهی تمام تلاش خود را برای قرار دادن شارژر در پورت گوشی البته به صورت اشتباه انجام می‌دهیم!!

پورتّ بسیار کوچک و ظریف گوشی به شدت آسیب‎پذیر است و فشار دادن محکم شارژر در آن اصلا ایده خوبی نیست!

چه صفحه نمایش گوشی شکسته باشد چه پورت شارژ آسیب دیده باشد در هر دو صورت فاتحه گوشی خوانده شده و دیگر انتظار یک کارایی خوب را از آن نداشته باشید. کمی دقت در وصل کردن کابل شارژر از عواقب ناخوشایند بعدی جلوگیری خواهد کرد!

با ۹ نابود کننده گوشی آشنا شدید که مطمئنا با دور نگه داشتن گوشی از آنها می‌توانید انتظار دوام بیشتر و عملکرد بهتری از این گجت‌های پُرکاربرد داشته باشید.

اگر غیر از ۹ نابود کننده گوشی نابود کننده‌های دیگری می‌شناسید آنها را با ما در میان بگذارید.

منبع: هات آپ نیوز

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید نه نابود کننده گوشی را بیشتر بشناسید و از آنها دوری کنید

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟