پیشگیری از جرایم اینترنتیتولیدات انجمنفعالیت هامقالات

نسخه های فارسی تلگرام امنیت اطلاعات کاربران را به خطر می اندازد

بازدیدها: 120

علی محمد رجبی دبیر کارگروه فضای مجازی انجمن سواد رسانه ای گفت: تلگرام یک نرم افزار و پیام رسان باز نوشته شده است و نسخه های توسعه داده شده آن قادر به نگهداری داده های کاربران نیستند.

برنامه ” گفت و گوی اجتماعی” با موضوع پیام رسان های داخلی و با حضور علی محمد یزدانی رجبی دبیر کارگروه فضای مجازی انجمن سواد رسانه ای ایران از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

رجبی در این برنامه اظهار کرد: پیام رسانی که داده های مردم را در داخل کشور نگهداری کند و درصد زیادی از سرمایه گذاری داخلی را به خود اختصاص دهد پیام رسانی داخلی محسوب می شود.

وی با بیان این مطلب افزود: با این تعریف حدود ۷ تا ۹ پیام رسان اصلی مانند سروش، بیسفون، ایتا، گپ، آی گپ و بله وجود دارد که مردم آن ها را به عنوان پیام رسان های داخلی و بومی می شناسند. اما سایر پیام رسان هایی که در اختیار مردم قرار دارد هنوز در دایره تعریفی قرار نگرفته اند و نمی توان عنوان پیام رسان داخلی را بر آن ها اطلاق کرد.

این فعال فضای مجازی خاطرنشان کرد: تلگرام یک نرم افزار و پیام رسان باز نوشته شده است و نسخه های توسعه داده شده آن یا هر پیام رسان دیگر قادر به نگهداری داده ها نیستند. اطلاعات عملاً بر روی سرویس های اصلی قرار می گیرند و اگر شرکت اصلی این نسخه ها را قبول نداشته باشد نسخه ها را از فعالیت ساقط خواهد کرد.

دبیر کارگروه فضای مجازی انجمن سواد رسانه ای ایران همچنین یادآور شد: فضای مجازی و اینترنت بستر مناسبی برای توسعه و اشتغال زایی است. در حال حاضر ما با مشکل بیکاری و چالش ارز و اقتصاد مواجهیم. میلیاردها دلار بابت ترافیک از کشور خارج می شود درحالیکه با تزریق این پول به اقتصاد بسیاری از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

وی در مصاحبه با رادیو گفت و گو مطرح کرد: برخی پیش بینی های آینده نگر مبتنی بر این است که پیام رسان ها به عنوان ابزار جامع در موبایل ها استفاده خواهند شد و کاربران به جای نصب چندین اپلیکیشن تنها با یک اپلیکیشن که آن پیام رسان خواهد بود کار می کنند.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به مولفه های اقتصاد مقاومتی و پیاده سازی فرمایشات رهبری در این حوزه به پیام رسان داخلی که قادر به ارائه سرویس و خدمات کاربردی و حاکمیتی باشد نیاز داریم نه پیام رسانی که فقط اسم ایرانی دارد.

رجبی در خاتمه فرهنگ سازی و کنترل رژیم مصرف و سواد رسانه ای را از طریق پیام رسان های داخلی میسر دانست و بر تقویت آن تاکید کرد.

http://radiogoftogoo.ir/NewsDetails/?m=175102&n=270139

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟