دانش و فناوریدانلودکودکانمقالاتمقالات علمی

نرم افزار کنترل والدین

بازدیدها: 469

نرم افزار کنترل والدین Child Control

نرم افزار کنترل والدین Child Control – زندگی در عصر مدرن از بزرگ‌ترین آمال بشر از گذشته تا کنون بوده؛ به صورتی که تمامی تلاش خود را صرف دستیابی به این هدف کرده است. اخیراً هم مسئله بحـران مدرنیته بحث داغـی را به وجود آورده که البته تمامی زوایای آن صرفاً خلاصه شده در نتایج تخریبی سرمایه‌داری متاخر نیست، بلکه فقدان اطلاعات کافی در کنترل این بحران و استفاده صحیح از مشتقات آن است.

نرم افزار کنترل والدین Child Control
نرم افزار کنترل والدین Child Control

یکـی از بـا اهمیت‌تــرین ایـن مـوارد، شیفتـگـی و آسیـب‌پذیری بسیار کودکان و نوجوانان نسبت به تکنولوژی عصر حاضر به‌خصوص کامپیوتـر است و در این زمینه، پـر ارزش‌تـرین مورد، چگونگی کنترل این اشتیاق و هدایت آن به سمت شکوفایی استعدادها و خلاقیت کودکان و نه فقط اتلاف وقت آنها در استفاده ناصحیح از کامپیوتر است.
با این اوصاف باید از خـود بپرسیم که آیا برای مدیریت ایـن بحـران و سـوق آن به سـوی هـدف ذکـر شده چاره‌ای اندیشیده‌ایم؟ با طرح ایـن سوال می‌توان دو شاخه را در موازات یکدیگر بررسی کرد که یکی کنترل استفاده کودکان از کامپیوتـر و دیگـری بـرنامه‌ریـزی در آمـوزش صحیح آنهاست!

در این مقاله راه‌کاری برای اولین مورد بیان می‌شود و در مقالات آتی به روش‌های نوین آموزش کامپیوتر مختص به کودکان و نوجوانان با کلیه جزئیات آنها خواهیم پرداخت. برای شروع کار تنها کافی است از طریقی، زمان و نحوه استفاده کودک از کامپیوتر را تحت نظر داشت و سپس برنامه زمان‌های مجـاز استفاده از کامپیوتر و موارد مصرف آن‌ را به وی گوشزد کرد. بهترین وسیله برای انجام این کار نرم افزاری تحت عنـوان Child Control ۲۰۰۶ محصـول شرکت Salfeld است که کنتـرل والدین بر کودک خود را در زمینه فوق‌الذکر به شیوه‌ای ساده و مناسب امکان پذیر می‌کند.

این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا استفاده از کامپیوتر توسط کاربران به ویژه کودکانتان را تحت کنترل داشته باشید و یکی از ویژگی ‌های منحصر به فرد آن، تهیه گزارش از مدت کارکرد روزانه کامپیوتر است. همچنین با تنظیم این برنامه می‌توانید تعیین کنید که کودک شما دقیقاً چه روزها و ساعاتی و به چه مدت حق استفاده از کامپیوتر را دارد بدین ترتیب که تا قبل از آنکه این مدت به پایان برسد، برنامه پیغامی مبنی بر اتمام مهلت و خاموش شدن کامپیوتر را به کاربر نمایش دهد.

موارد ذکر شده تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های این نرم افزار است، حال بیایید نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم به ویژگی‌ها و قابلیت‌های بخش‌های مختلف نرم‌افزار که تحت عناوین زیر مشخص می‌شوند:

  • Time Limits

در این بخش می‌توان زمان دسترسی کاربر به کامپیوتر و همینطور اینترنت را در روزها، هفته‌ها و یا ماه‌های مشخصی محدود کرد. مثلاً می‌تـوان مشخص کرد که کودک هــر روز چنـد ســاعت مجـــاز بـه استفـاده از اینتـرنت است و یـا چـه روز‌هایـی از هفته حـق استفـاده از کامپیوتـر خود را دارد.

  • Programs

حتی می‌توانید مشخص کنید که او اجازه اجرای کدام یک از برنامه‌ها و یا بازی‌های موجود در کامپیوتر را در چه زمان‌هایی داراست.

  • System/Security

در این قسمت تعییـن می‌کنید کـه چـه بخش‌هایی از سیستـم عامـل در دسترس کودک قرار گرفته و چه بخش‌هایـی از دید او مخفی باشند، مثلاً حق پاک کردن فایل‌ها و یا تغییر آنها را نداشته باشد.

  • Internet

این بخش مخصوص فیلتـرینـگ اینترنت است به صورتی که می‌توان در آن لغات نامناسب را انتخاب و مشخص کرد که اگر وب سایت باز شده توسط کودک شامل یکی از این لغات بود، وب سایت بسته شده و یا به وب سایت دیگر منتقل شود.

  • Folder Lock

پوشه‌هایـی را که مخصوص خـودتـان است و نمی‌خـواهید که کودک یـا کاربـران دیگر آنها را مشاهده و یا دستکاری کنند، در لیست این قسمت اضافه کنید.

  • Log Files

هنگامی که می‌خواهید از زمان و چگونگی استفاده کودکتان از کامپیوتر مطلع شوید، تنها کافی است به این قسمت مراجعه کرده و جزئیات آن را با تاریخ درج شده مشاهده کنید.

  • E-Mail

با انجام تنظیمات این بخش اگر قصد مسافرت و یا ترک منزل را داشتید می‌توانید از طریق پست الکترونیکی گزارش فعالیت کامپیوتر را مانند مورد قبل دریافت کنید که ارسال آن توسط برنامه به محض اتصال به اینترنت و از طریق آدرس پست الکترونیکی که به آن معرفی می‌کنید، انجام خواهد شد.

  • Setting

این بخش مخصوص تنظیمات کلی نرم افزار است که امکانات بسیاری را نیز در دسترس شما قرار خواهد داد.

مشخصات نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز جهت اجرای این برنامه به شرح زیر است:

قابل اجرا بر روی کلیه نسخه‌های ویندوز موجود به جز ویندوز ویستا

– حداقل پردازنده پنتیوم ۲ با سرعت ۲۶۶ مگاهرتز

– حداقل حافظه ۶۴ مگابایت

– حداقل ابعاد صفحه نمایش ۸۰۰ در ۶۰۰ پیکسل
این برنامه علاوه بر مزایای فوق، حالت ویزارد را به عنوان رابطی قوی میان برنامه و کاربر در نظر گرفته تا کاربر بتواند بدون هیچ گونه اطلاعات فنی، تنظیمات گفته شده را انجام دهد. ضمناً دسترسی به تنظمیات برنامه تنها با وارد کردن رمز عبور برای مدیر نرم افزار امکان پذیر است و می‌توان اطمینان داشت که جایی برای تقلب وجود ندارد!!
جـهـت کسـب اطـلاعـات بیشتـر می‌تـوانید بـه آدرس ایـنتـرنتی www.salfeld.com مراجعه فرمائید.

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control ,نرم افزار کنترل والدین Child Control

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

بستن