سواد رسانه ایشبکه های اجتماعیمقالات

میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است | خانواده و فضای مجازی

میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است

بازدیدها: 334

میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است

میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است – مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان شرقی گفت: میانگین سن آسیب های اجتماعی، بخصوص در بخش جرایم اخلاقی، جنسی و اعتیاد بسیار کاهش یافته و اگر این بحران جلوگیری نشود مشکل بزرگی اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش ترجمان صبح، محسن محمدزاده با اشاره به این که توجه رسانه ها به حوزه های پرورشی و تربیتی کمتر از سایر موضوعات است، گفت: در ساختار این انجمن عمدتا بحث های تربیتی و پرورشی در راستای کار قرار دارد و در همین جهت نیز رسانه ها بیشتر به مسائل این حوزه حساس نیستند.

محمدزاده افزود: این در حالی است که هر نابسامانی که در فضای اجتماعی کشور رخ می دهد به نوعی ریشه در تربیت و کودکی و نوجوانی نسل های ما دارد و اگر در این رابطه راه حلی نداشته باشیم قطعا آسیب های مهمی را در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و فرهنگی در سطح کشور شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به تاکید مسئولان عالی کشور بر مقابله و رفع آسیب های اجتماعی، افزود: رسانه ها نیز باید جدی تر و دقیق تر این آسیب ها را مورد بررسی قرار داده و با طرح معضلات و مطالبه علت و راهکارهای این آسیب ها در سطح جامعه برای جلوگیری از آسیب ها و بهبود فضا به کمک مسئولان بیایند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان شرقی با اشاره به محدودیت فعالیت انجمن اسلامی دانش آموزان در همه ی مدارس استان از جمله مدارس روستایی، گفت: ما در حال حاضر با ۵۰۰ مجموعه آموزشی در استان همکاری داریم، زیرا حضور در همه ی مدارس یا روستا های استان در توان این تشکیلات نیست و سعی ما بر این است تا بیشتر در مدارس متوسطه دور اول و دوم حضور داشته باشیم.

محمدزاده تاکید کرد: محور فعالیت انجمن های اسلامی دانش آموزان کار اداری نبوده و به همین دلیل فعالیت های این تشکیلات بیشتر بر عهده دانش آموزان منتخب مدارس و برجسته کردن تلاش و عملکرد ایشان از همه جهت ها و انجام اقدامات موثر در مدارس است.

وی با اشاره به اینکه نباید بحث های معرفتی، تحلیلی و سلامت دانش آموزان متوقف بماند، گفت: مهم ترین بخش فعالیت های این نهاد در سه ماهه تابستان با تاکید بر حوزه های علمی و مهارتی دانش آموزان انجام و تلاش می شود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان شرقی با اشاره به برخی از آسیب های فراگیر در جامعه، گفت: یکی از معضلات جدی بحث آسیب های روحی دانش آموزان است که عمدتا به دلیل عدم آگاهی دانش آموز و اولیای آنهاست.

محمدزاده ضمن بیان اینکه با ایجاد آگاهی کافی می توان آسیبها را به طور مناسب مدیریت کرد، افزود: در زمینه آسیبهای فضای مجازی به دلیل اینکه سواد و روش استفاده از این ابزار در جامعه آموزش داده نمی شود در نهایت این آسیب ها نیز در جامعه روز به روز افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید بر این که یک نفر هم در حوزه آسیب های اجتماعی غیر قابل اغماز است، گفت: این آسیب ها در هر منطقه رنگ و شکل متفاوتی دارند، ممکن است همان یک نفر روزی تبدیل به مشکل بزرگی برای اجتماع خود شود و ما باید روی یک نفر هم حساس باشیم.

محمدزاده افزود: چون این آسیب ها ریشه کلی دارند در برخی موراد مانند اعتیاد در مناطق مرفه نشین وجود و مناطق فقیر و حاشیه نشین دیده شده و مشکلات خاص خود را به وجود می آورند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به تاثیرپذیری نوجوانان از همسالان خود، گفت: اصلی ترین راه جلوگیری از آسیب های اجتماعی مصون سازی از طریق آگاهی بخشی است و متد علمی این نهاد تاثیر علمی بوده که همسالان خود دانش آموزان بر آن ها می گذارند و این یکی از راه های مؤثر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

 

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است میانگین سن آسیب های اجتماعی کاهش یافته است

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟