شبکه های اجتماعیمقالات

مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران | خانواده و فضای مجازی

مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران

مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران

مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران – در این گزارش آماری مقایسه ای از میزان محبوبیت این شبکه های در جهان و ایران با استناد به آخرین رتبه بندی وب سایت الکسا (۳۰/ ۱۰/ ۹۴)ارائه می شود.

پژوهش خبری:  شبکه های اجتماعی در دنیا به دو دسته تقسیم می شود بعضی از این شبکه ها در بستر اینترنت(تحت وب) طراحی شده ­اند مانند فیسبوک ، اینستاگرام و… و برخی بر بسترموبایل( تحت موبایل) طراحی شده اند که به شبکه ­های اجتماعی همراه(موبایلی) معروف شده اند. در این گزارش آماری مقایسه ای از میزان محبوبیت این شبکه های در جهان و ایران با استناد به آخرین رتبه بندی وب سایت الکسا ارائه می­ شود.

الف _ شبکه اجتماعی همراه(موبایلی)

۱ _ تلگرام : تلگرام توسط دو برادر با نام‌هایپاول دورفونیکلای دورفبه بازار آمد.پاول دورفبرادر کوچکنیکلای دورفاست و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یکسازمان غیرانتفاعیآلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روسپاول دورفاداره می‌شود[۱]. در حدود ۴۵ درصد از کاربران این شبکه را ایرانیان تشکیل می دهد و از انها به عنوان بیشترین بازدیدکنندگان این شبکه نام برده می شود. رتبه این شبکه در رده بندی پربازدیدترین سایت های دیده شده از سوی کاربران ایرانی در رده ۲۹ است.

۲- وایبر

وایبر توسط ۴ همکار صهیونیستی تأسیس شد:” تلمن مارکو، ایگور مگزینیک، سانی مارولی و اوفر اسمچا”. تلمن مارکو مدیرعامل شرکت است، که چهار سال در ارتش صهیونیستی مشغول به کار بوده‌است و از دانشگاه تل‌آویو فارغ‌التحصیل شده‌است. در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ وایبر توسط شرکت راکوتن به قیمت ۹۰۰ میلیون دلار خریداری شد. پیش از فوریه ۲۰۱۴، بیشتر سهام این شرکت را یک خانواده اسرائیلی به نام شباتای (۲/ ۵۵٪) و تلمن مارکو (۴/ ۱۱٪) و نیز یک شرکت آمریکایی به نام IRS وست (۵/ ۱۲٪) در اختیار داشته‌اند

۳- واتز اپ(واتس اپ)

مؤسس شرکت و سازنده این برنامه”جن کوم”است.واتس اپ در سال۲۰۱۳در سراسر جهان ۴۵۰ میلیون کاربر داشته که حداقل ماهی یکبار آنلاین بوده‌اند. رتبه این شبکه در رده بندی پربازدیدترین سایت های دیده شده از سوی کاربران ایرانی در رده ۴۷ است. هندی ها رتبه یک تعداد بازدیدکننده از این سایت را تشکیل می دهند.

۴- لاین

لاین در سال ۲۰۱۱ درژاپنراه‌اندازی شد و در ظرف دوسالبه بزرگ‌ترینشبکه اجتماعیژاپنی بدل شد. در نوامبر ۲۰۱۳ تعداد کاربران آن در سطحجهانیبه مرز۳۰۰ میلیوننفر رسید که از این تعداد ۵۰ میلیون آن را ژاپنی‌ها تشکیل می‌دادند.

ب – شبکه های اجتماعی تحت وب

۱ – فیسبوک

یک سرویسشبکه اجتماعیبرخطاست که در ۴ فوریه سال ۲۰۰۴ میلادی توسطمارک زاکربرگو دوستانشادوآردو سوری،اندرو مک‌کالم،داستین مسکوتیزوکریس هیوزدردانشگاه هارواردبه وجود آمد. آمریکایی بیشتر استفاده کنندگان از فیسبوک را تشکیل می دهند.

۲ – توییتر

توییتر در مارس ۲۰۰۶ به دست”جک دورسی” ایجاد شد و در ژوئیه ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. هندی ها بیشترین بازدیدکنندگان این سایت را تشکیل می دهند.

 مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران

۳ – اینستاگرام

اینستاگرام بوسیله”کوین سیستروم”و “مایک کریگر” خلق و در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید. اینستاگرام پربازدیدترین شبکه اجتماعی اینترنتی در ایران است و رتبه ۵۱ را در بین سایت های پربازدید ایرانی کسب کرده است.

 

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

 

مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران مقایسه میزان استقبال از شبکه های اجتماعی در جهان و ایران

نوشته های مشابه

بستن