شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت
دانش و فناوریخانواده و اینترنتمقالات

شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت

شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت

شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت – نحوه شکایت از سرویس دهنده های اینترنتی از طریق سامانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی-( سامانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) مرجع مراجعه مردم برای تنظیم شکایت علیه سرویس دهندگان اینترنتی است.

به گزارش خبرآنلاین سامانه دریافت،ثبت و پاسخگویی به شکایات در حوزه سرویس های فن آوری اطلاعات، ارتباطات و رادیویی به آدرس اینترنتی http://complaint.cra.ir/Pages/View/Default.aspx  در زیر مجموعه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراحل ثبت و پیگیری شکایت را به شرح زیر اعلام کرده است:

۱- ابتدا با مراجعه به پایگاه اینترنتی اپراتور سرویس دهنده خود مراجعه ونسبت به تنظیم شکایت، دریافت کد رهگیری و پیگیری مراحل رسیدگی به شکایت خود اقدام نمائید.
۲-چنانچه پس از گذشت مدت ۱۴ روز از اپراتور سرویس دهنده خود پاسخی دریافت ننموده و یا پاسخ دریافتی مورد قبول شما واقع نگردیده، شما می توانید با مراجعه به این سامانه  و ارائه کد پیگیری ای که از پایگاه اینترنتی اپراتور خود دریافت نموده اید، نسبت به تنظیم شکایت اقدام نمائید.
۳- برحسب نوع و موضوع شکایت که شما در این سامانه انتخاب می نمائید، شکایت شما به مناطق هفت گانه سازمان و یا یکی از اعضاء تفاهم نامه که صلاحیت رسیدگی به شکایت شما را دارند ارسال می گردد.
۴- شما همواره می توانید با وارد نمودن کد پیگیری خود در قسمت پیگیری شکایت این سامانه نسبت به آگاهی از نتیجه شکایت خود اقدام نمائید.

شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت

سوالات متداول

همچنین در زیر برخی پرسش و پاسخ های متداول آورده می شود:

۱- آیا فروش سرویس های با حجم ترافیک محدود مجاز است؟


جواب: براساس مصوبه شماره ۴۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ضریب اشتراک حداکثر ۱۰ تصویب شده است که با رعایت این ضریب اشتراک حداکثری نباید محدودیتی در حجم ارسال و دریافت مشتریان ایجاد شود.

۲-  سئوال: نرخ اشتراک و نحوه محاسبه سرعت چگونه است؟


 جواب: براساس مصوبه شماره ۴۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ضریب اشتراک حداکثر ۱۰ تصویب شده است. به عنوان مثال برای سرعت ۱۲۸kb/sچنانچه سرعت دانلود را در سیستم خود مورد محاسبه قرار دهیم با توجه به اینکه سرعت دانلود بر اساس بایت نشان داده می­شود. ابتدا برای تبدیل بیت به بایت ۱۲۸ را به ۸ تقسیم کرده و با در نظر گرفتن ضریب اشتراک ۱۰ حداقل سرعت دانلود ۱٫۶kB/sو حداکثر ۱۶kB/sرا خواهیم داشت و اگر سرعت دانلود کمتر از حداقل مقدار دیده شود نشان دهنده کندی سرعت و تخلف سرویس دهنده خواهد بود.

 ۳- سوال: در صورت عدم پوشش خدمات وایمکس جبران هزینه های پرداختی مشتری چگونه است؟

جواب: در صورتیکه در زمان تحویل سرویس توسط نماینده شرکت به مشتری بدلیل پایین بودن سیگنال دریافتی و یا شرایط فیزیکی، اتصال به شبکه انجام نشود و یا دارای قطعی های مکرر باشد. و با تعویض مودم و یا عدم تمایل مشتری برای تعویض مودم مشکل مرتفع نشود شرکت سرویس دهنده ملزم به استرداد کل مبلغ پرداخت شده توسط مشتری
می­باشد ولی در صورتیکه سرویس توسط مشتری تحویل گرفته شود در صورت بروز مشکل شرکت ملزم به ارائه خدمات پشتیبانی و جلب رضایت مشتری وفق مقررات و قرارداد فی مابین می­باشد.

۴-سوال: نحوه خرید خدمات ADSLچگونه است؟


جواب: با مراجعه مشتری به سامانه های فروش و یا دفاتر فروش شرکتهای دارنده پروانه PAP ابتدا می­بایست امکان واگذاری خدمات ADSL به شماره خط مشتری توسط شرکت سرویس دهنده بررسی و سپس در صورت امکان واگذاری نسبت به فراخوان مشتری و عقد قرارداد و اخذ وجه توسط سرویس دهنده اقدام گردد.

 ۵- سوال: محدودیت  واگذاری سرعت اینترنت به کاربران خانگی چیست؟

جواب: طبق قوانین و مقررات جاری واگذاری پهنای باند با سرعت بالای ۱۲۸kb/sبه کاربران خانگی فقط به اعضاء هیئت علمی دانشگاهها و افرادی که مدارک لازم از مراکز آموزش عالی در زمینه فعایتهای تحقیقاتی و پژوهشی ارائه نمایند در زمانهای محدود مجاز بوده و در سایر موارد ممنوع می­باشد، لذا واگذاری پهنای باند بالاتر با ارائه کارت دانشجویی یا معرفی نامه از محل کار و غیره برای کاربران خانگی مورد قبول نبوده و تخلف محسوب می­گردد.

 ۶-  سوال: هزینه نصب و راه اندازی بر عهده مشتری است یا سرویس دهنده؟


جواب: در زمان راه اندازی سرویس چنانچه در قرارداد منعقد شده نصب و راه اندازی به عهده مشتری قید گردد هزینه نصب و راه اندازی بصورت توافقی توسط مشتری پرداخت خواهد شد و اگر مشتری خود تمایل به انجام نصب داشته و توانایی این کار را نیز داشته باشد اخذ هرگونه هزینه توسط سرویس دهنده غیر مجاز می­باشد.

 ۷-  سوال: شاخص های اندازه گیری کیفیت کدام است؟


جواب: یک قرارداد دو جانبه بین خدمت دهنده و خدمت گیرنده بر اساس توافق و به منظور تضمین پارامترهای کیفیت خدمات توافق شده بنام موافقت نامه سطح خدمات(SLA ) منعقد می­شود. در این قرارداد باید سطح خدمات، نحوه اندازه­گیری شاخصهای کنترلی( PLR ، Latency و CIR )، تخطی از سطح خدمات و ضمانت های اجرایی آن تعیین شود.

۸- سوال: ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان چگونه است؟


جواب: سرویس دهنده موظف به پشتیبانی خدمات بدون دریافت هزینه و در تمامی ساعات شبانه روز از طریق سامانه های ایجاد شده و یا ایجاد امکان تماسهای تلفنی برای کاربران می­باشد.

 ۹- سئوال: آیا مشتری در انتخاب سرویس حق انتخاب دارد؟


جواب: انتخاب نوع سرویس بعهده مشتری است و سرویس دهنده نمی­تواند هیچگونه خدماتی را خارج از درخواست مشتری تحمیل نماید مگر در مواردی که به لحاظ قانونی واگذاری یک نوع سرویس غیر مجاز باشد. به عنوان مثال اگر درخواست کاربر خانگی سرعت بالای ۱۲۸kb/sباشد سرویس دهنده می بایست از واگذاری سرویس مذکور خودداری نماید ولی اگر درخواست سرویس نامحدود کرده باشد سرویس دهنده نمی تواند به اجبار سرویس با حجم محدود را به مشتری تحمیل نماید.

منبع – http://www.khabaronline.ir

شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت ,شکایت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا