سواد رسانه ایشبکه های اجتماعیمقالات

سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند | خانواده و فضای مجازی

سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند

بازدیدها: 81

سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند

سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند – محمدجعفر محمدزاده گفت: با توجه به آنکه در ایام انتخابات ریاست جمهوری به سر می بریم، مردم باید به مقوله مردم سالاری دینی آشنایی کامل داشته باشند که با نگاه دینی همراه با سواد رسانه ای کافی، بهترین گزینه ریاست جمهوری را انتخاب کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی برنامه برگ سرنوشت، محمدجعفر محمدزاده، مدرس دانشگاه و مولف کتاب رسانه شناخت، شب گذشته در برنامه برگ سرنوشت در خصوص نقش افزایش سواد رسانه ای در تحقق مردم سالاری دینی در فضای مجازی گفت: با افزایش سواد رسانه ای به دنبال ایجاد زمینه و بستر مناسب برای عقلانی تصمیم گرفتن مخاطبان در فضای مجازی کشورمان هستیم تا از تحت تاثیر قرار گرفتن احساسات در این فضا در امان باشند.

وی ادامه داد: رسانه های ما در جامعه دینی و برای مردم این جامعه فعالیت می کنند و معتقدیم که جامعه دارای یک نظام مردم سالاری دینی است زیرا حاکمیت ارزش های دینی توسط مردم اداره می شود، از این رو می توانیم از طریق سواد رسانه ای مردم سالاری دینی را به خوبی در جامعه ترویج دهیم.

این مدرس دانشگاه تاکید کرد: فعالان رسانه ای کشور باید با مقوله سواد رسانه ای آشنایی کامل داشته باشند که با نگاه به مسائل دینی مبحث مردم سالاری دینی را در بین اقشار مختلف جامعه اشاعه دهند.

محمدزاده با اشاره به اینکه امروزه مردم با انبوهی ازرسانه ها و حجم زیاد اطلاعات روبرو هستند، افزود: سواد رسانه ای باید به مردم آموزش دهد که بتوانند بهترین انتخاب را در میان رسانه ها داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به آنکه در ایام انتخابات ریاست جمهوری به سر می بریم، مردم باید به مقوله مردم سالاری دینی آشنایی کامل داشته باشند که با نگاه دینی همراه با سواد رسانه ای کافی، بهترین گزینه ریاست جمهوری را انتخاب کنند.

این پژوهشگر گفت: فضای رسانه ای در حال حاضر سرشار از گمانه زنی های بسیار است که تنها با اکتفا به سواد رسانه ای امکان دوری جستن از این حدس و گمان ها مهیا می شود.

این مدرس دانشگاه در پایان سخنانش گفت: سواد رسانه ای موجب می شود تا هر فرد محتوای موجود در فضای مجازی را از فیلتر عقلانیتش عبور دهد و با وجود اینکه امروزه تحلیل ها در فضای مجازی چند لایه هستند مخاطب به وسیله سواد رسانه ای می تواند از این لایه ها عبور و به هدف خود نزدیک شوند.

در بخش دیگری از برنامه «برگ سرنوشت» دکتر عیسی کشاورز، متخصص حوزه سبک زندگی و مدیر گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره اهمیت سواد رسانه ای بیان داشت: زمانی که در فضای مجازی با یک خبر غیرشفاف روبرو می شویم، احتمال آنکه این خبر نتواند معنای حقیقی و واقعی خود را به مردم برساند، بسیار است از این رو تلفیق سواد رسانه ای و مردم سالاری دینی موجب می شود که افراد انتخاب درستی در فضای مجازی داشته باشند و محتوای خبر به درستی به مخاطبان برسد.

برنامه برگ سرنوشت کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر یوسفی، اجرای فرید محمدی و مشاوره و کارشناسی محمد صادق افراسیابی است که روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

 

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

 

سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند سواد رسانه ای، مردم را از گمانه زنی های بیهوده فضای مجازی دور می کند

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟