خانواده و فضای مجازی زیستن درفضای دوم را بیاموزیم | خانواده و فضای مجازی
سواد رسانه ایشبکه های اجتماعیمقالات

زیستن درفضای دوم را بیاموزیم | خانواده و فضای مجازی

زیستن درفضای دوم را بیاموزیم

زیستن درفضای دوم را بیاموزیم

زیستن درفضای دوم را بیاموزیم – رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به چهار دوره بروز و ظهور وب های ۱تا ۳ گفت در سال ۲۰۳۰ و بروز وب ۴ می توان شاهد شبیه سازی حواس انسان در فضای مجازی بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا سیدمرتضی موسویان عصر دوشنبه در همایش فعالان سواد فضای مجازی سراسر کشور با ارائه آماری اظهار داشت: هم اکنون ۲ میلیارد و ۵۵ میلیون کاربر موبایلی و رشد سالانه ۱۰ درصدی کاربران را هم شاهدیم در صورتیکه این رشد در شبکه‌های اجتماعی ۲۱ درصد است.

وی ادامه داد: هم اکنون کاربران یوتیوپ به یک میلیارد نفر رسیده و هر دقیقه ۳۰۰ ویدئو در این شبکه مبادله می‌شود. هر روز پنج میلیارد ویدئو در یوتیوب بارگذاری شده که برابر ۱۱۵ میلیارد ساعت تماشای تلویزیون سنتی می باشد.

وی مشاور وزیر ارشاد در عین حال گفت: ۵۲ درصد از بازیکنان بازی‌های آنلاین زن و ۴۸ درصد مرد هستند و ۵۸ درصد بازیکنان بیش از ۴۰ سال سن دارند که درآمدهایشان بالا است.

موسویان با بیان اینکه ویکی‌پدیا پنجمین سایت پر بازدید جهان است که ۲۸ میلیارد بازدید در ژانویه ۲۰۱۶ داشته است و ویراستار آن به ۷۳ هزار نفر افزایش یافته است گفت : ۴۰ میلیون مقاله در ویکی‌پدیا قابل دسترسی است.

او ادامه داد: تعداد کاربران فیسبوک به دومیلیارد نفر رسیده و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر کاربر روزانه دارد که ۲۶ درصد آن از آمریکا است. برخی از کشورها همچون کنیا در آفریقا اینترنت را به نام فیسبوک می‌شناسند همچنین تعداد کاربران اینستگرام به ۴۰۰ میلیون نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: همه کاربران جهان به طور متوسط یک ساعت و ۴۹ دقیقه زمان در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند. ۱۰ و نیم میلیارد دقیقه زمان صرف شده روزانه کاربران در فیسبوک و ۵۰ دقیقه زمان صرف شده برای هر کاربر است و ۱۵٫۸ درصد کل زمان صرف شدن کاربران در فیسبوک است.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد با اشاره به بروز و ظهور وب های مختلف در فضای مجازی گفت: تغییرات رادیکالی در راه است بطوریکه تا سال ۲۰۲۰ انسانها ۵۰ درصد درگیر فضای مجازی و ۵۰ درصد درگیر فضای واقعی خواهند بود و در سال ۲۰۳۰ شبیه سازی حواس پنجگانه انسان در این فضا صورت خواهد گرفت.

موسویان طرح شامد یعنی شناسنامه الکترونیکی محیط دیجیتال را طرحی در جهت ساماندهی سایت ها و کانالهای تلگرامی دانست و گفت تا کنون ۴۹ هزار وب سایت دارای لوگو و ۵۳ هزار نرم افزار نیز قابلیت استعلام پیدا کرده اند. تمامی این موارد دائم بصورت سیستمی ارزیابی و رصد می شوند.

مشاور وزیر ارشاد تاکید کرد: اگر بتوانیم فضای سالم و بدون دغدغه در فضای مجازی ایجاد کنیم شاهد کسب و کارهای پر رونق در این فضا خواهیم بود.

موسویات تصریح کرد که باید گفتمان و فرهنگ ایجاد فضای مجازی ایمن و سالم و مفید را در جامعه نهادینه کنیم و به فرزندان خود بیاموزیم که در فضای دوم که مجازی است چگونه زیست کنند.

او تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث سلبی ندارد بلکه به دنبال ایجاد زیرساخت ها و مقدمات فضای ایمن ،سالم و مفید است.

در ادامه همایش فعالان سواد فضای مجازی سراسر کشور باحضور رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد تفاهم نامه همکاری میان این مرکز و انجمن بین‌المللی مدیریت دانش امضا شد.

فراهنگ ۱۳۵۵ ** ۱۸۲۳ علی اکبر قزوینیان ** انتشار: طاهره نبی اللهی

منبع:ایرنا

 

 

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم زیستن درفضای دوم را بیاموزیم

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا