کودکانمقالات

راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی برای کودکان | خانواده و فضای مجازی

بازدیدها: 86

راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی برای کودکان

راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی برای کودکان – لگولایف از همان اوایل راه‌اندازی، چیزی شبیه به یک اینستاگرام با حال و هوای آجری بوده و تمام عناصر یک شبکه اجتماعی استاندارد نیز داراست؛ از جمله داشتن خوراک خبری، امکان ایجاد پروفایل، و نیز دکمه پسندیدن (like) و گذاشتن نظر.

امروزه توجه به کودکان در فضای مجازی، موضوعی مهم و احتناب‌ناپذیر تلقی می‌شود.

 امروزه لگوها در فضای آنلاین یک جای جدید در قالب شبکه اجتماعی به خود اختصاص داده‌اند که Lego Life نام دارد. گفتنی است این برنامه ویژه کودکان، در Google Play نیز موجود است. البته وجود فضایی برای کودکان برای به اشتراک گذاشتن طرح‌های لگوی خود، منطقی به نظر می‌رسد.

لگولایف از همان اوایل راه‌اندازی، چیزی شبیه به یک اینستاگرام با حال و هوای آجری بوده و تمام عناصر یک شبکه اجتماعی استاندارد نیز داراست؛ از جمله داشتن خوراک خبری، امکان ایجاد پروفایل، و نیز دکمه پسندیدن (like) و گذاشتن نظر.

برای تازه‌واردان نیز باید فرایند ثبت نام (sign-up) را طی کنند.

البته با نگاهی دقیق‌تر، شاهد یک اکوسیستم بسیار منظم هستیم که به نظر می‌رسد اولویت طراحی آن، امنیت بوده است.

تمام افراد کمتر از ۱۳ سال (یعنی اکثر مخاطبان) برای پیوستن به این شبکه اجتماعی به رضایت پدر و مادرشان نیاز دارند. این کار با ارسال ایمیلی برای پدر یا مادر آنها و سپس تأیید آن ایمیل صورت می‌گیرد.

آیا یک کودک نه ساله زرنگ، می‌تواند این فرایند را دور بزند؟ شاید! اما کاربرپسند بودن لگو برای کودکان، به هیچ وجه مسئله ساده‌ای نبوده است.

برای امنیت بیشتر، لگولایف برای تازه‌واردان، یک نام کاربری گمنام که به صورت تصادفی ایجاد شده، درنظر می‌گیرد که معمولاً به شکل نام‌های ترکیبی سه‌بخشی هستند؛ مانند DukeCharmingShrimp.

اما امکان گذاشتن عکس پروفایل وجود ندارد و در عوض کاربران خردسال می‌توانند آواتارهای خود را به صورت minifig و با اشکال مختلفی از لباس، مو و تجهیزات کامل نمایند.

خوشبختانه حتی اگر یک کودک آواتار خود را تا آنجا که ممکن است شبیه به ظاهر خودش طراحی کند، اما احتمال خیلی کمی وجود دارد که شناسایی شود.

منبع : ایتنا

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

 

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

بستن