خانواده و اینترنتمقالات

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! | خانواده و فضای مجازی

بازدیدها: 79

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید!

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! – حتما برای شما هم پیش آمده است در مترو، در سالن انتظار پزشک و یا هر مکان عمومی دیگر در حالی که غرق در افکار ریز و درشت خود هستید و به روبه‌رو خیره شده‌اید صدای دنگ‌دنگ، پینگ‌پونگ، رینگ‌رینگ، آهنگ فیلم پدر خوانده، نوای سوزناک فیلم تروی و انواع و اقسام دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده شما را عصبانی کند!

ماجرا تازه شروع شده است خانم یا آقایی که چند قدم آن طرف‌تر ایستاده پیامی دریافت می‌کند، پیام پاسخ داده می‌شود و بی‌صبرانه به صفحه نمایش خیره می‌شود تا پاسخ را دریافت کند.

دوباره دنگ پاسخ دریافت می‌شود و به سرعت نور کلمات دوباره پشت‌سر‌هم ردیف و ارسال می‌شوند. این روند همچنان ادامه می‌یابد!

اصل ماجرا عجیب نیست این کاری است که همه‌ی ما از ۲۴ ساعت شبانه‌روز ۲۰ ساعت مشغول به انجام آن هستیم و پیام‌های پاسخ داده نشده را نیز در خواب ترتیب عمل می‌دهیم.

اما فقط تصور کنید در همین چند لحظه‌ای که در مکان‌های عمومی قرار دارید حداقل شخصی ۲۰ بار همین کار را تکرار کند آن هم در وضعیتی که گوشی در حالت بی‌صدا نیست! حتی روی ویبره هم نیست و این دنگ‌دنگ همچنان فضا را پُر کرده است!

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده سبک مدرن زندگی با چاشنی خودخواهی

آقا یا خانم محترم این رد‌و‌بدل‌ها برای شما معرکه است، شما مجذوب شده‌اید، دیگران برای گذراندن لحظات خود در مکان‌های عمومی نیازی به موسیقی متن ندارند!

آنچنان در دنیای خود غرق شده‌اید که متوجه نویزهای آزاردهنده‌ای که روی مغز اطرافیان می‌فرستید نیستید. این دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده را قطع کنید! لطفا!

گاهی دست‌هایی پنهانی آنچنان ما را به سمت دیوانگی می‌کشانند که عواقب آن اصلا قابل پیش‌بینی نخواهد بود!

موضوع به پیام‌رسانی ختم نمی‌شود، همین‌طور که به امید یافتن فضایی آرام در حال نوشیدن یک قهوه یا صرف غذایی دلچسب در این هوای سرد در کافی شاپ یا رستورانی هستید دوباره یک گوشی لعنتی دیگر از جیب نجیب زاده‌ای خارج می شود!

انگشت به آرامی بر روی صفحه کشیده شده و صدای پخش موسیقی یا ویدئو کلیپی بلند می‌شود!

جالب‌تر وقتی است که صفحه نمایش گوشی به سینمای خانگی چند نفره تبدیل شده و قهقه‌های بلند تا ۲۵ دقیقه‌ی آینده با هر لقمه، شما را همراهی خواهند کرد تا جایی که فکر می‌کنید نکند به شما می‌خندند.

راه حل برخورد با دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده

شما بگویید فقط ما اینطور فکر می‌کنیم یا باید قبول کنیم که این سبک زندگی در دنیای مدرن است و باید پذیرفته شود؟

آیا گوشی‌ها تنها جزیره‌ای هستند که انسان‌ها می توانند برای رفع خستگی به آنها پناه ببرند؟

اما به نظر می‌رسد بی‌توجهی به اطرافیان و غرق شدن در هیاهوی رسانه‌ای گوشی‌های هوشمند؛ پدیده‌ای جهانی است که هیچ ارتباطی به نسل، طبقه‌ی اجتماعی یا ملیتی خاص ندارد.

آیا به گوشی‌های خود اعتیاد پیدا کرده‌ایم؟

بسیاری از افراد در اماکن عمومی با صدای بلند اقدام به تماشای ویدئو یا ادامه دادن مراحل بازی کلش کرده و همزمان دنگ‌دنگ دریافت پیام هم این بلوا را همراهی می کند!

چرا؟ شاید پرت کردن حواس دیگران با صدای دنگ‌و‌دونگ گوشی خیلی معرکه باشد اما جمله‌ی معروفی است که می‌گوید: کسانی که با صدای بلند گوشی خود دیگران را آزار می‌دهند بربر و قاتل هستند!

عکس‌العمل معقولانه در چنین شرایطی چیست؟ تحمل کنیم و عصبانیت خود را قورت دهیم یا…؟

توصیه‌ی ما این است وقتی خانه را ترک می‌کنید کلیدها را فراموش نکنید، گوشی را و همچنین از همه مهمتر حالت بی صدا را!

شما چه فکر می‌کنید؟ ?

منبع: http://hotappnews.ir

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

 

دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید! دنگ‌دنگ‌های آزار دهنده – لطفا گوشی‌ها را در مکان‌های عمومی بی‌صدا کنید!

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟