فعالیت ها

جلسه دوم کارگاه امنیت حریم خصوصی در شبکه های اجتماعی در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران

بازدیدها: 745

جلسه دوم کارگاه امنیت حریم خصوصی در شبکه های اجتماعی در دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران

به همت مدیریت هم‌اندیشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دومین جلسه از نشست هم‌اندیشی استادان با موضوع امنیت حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، در دانشکده توان‌بخشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، این نشست از ساعت ۱۱ روز سه‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۷ با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.
در ابتدای این نشست علی‌محمد رجبی، دبیر کارگروه فضای مجازی و سواد رسانه‌ای انجمن سواد رسانه‌ای ایران، ضمن خوشامدگویی و خیرمقدم به استادان شرکت‌کننده در کارگاه، در مورد جرائمی که در حریم خصوصی اتفاق می‌افتد صحبت کرد و گفت: سرقت هویت، نشر اطلاعات خصوصی افراد و کلاه‌برداری از اهم موارد جرائم در حوزه حریم خصوصی است. وی در ادامه در مورد امنیت درگاه‌های پرداخت اینترنتی سخن گفت و اظهار داشت: تمامی درگاه‌های معتبر اینترنتی باید دامنه shaparak.ir را دارا باشند و حتماً در واردکردن نام‌های کاربری و رمزهای عبور از کیبورد مجازی استفاده شود.
وی در ادامه به مزاحمت‌های اینترنتی که مرسوم‌ترین آن‌ها فرستادن محتواهای غیراخلاقی به دیگران و انتشار عکس‌های پروفایل کاربران است اشاره کرد و گفت: شایع‌ترین خطر در حوزه مزاحمت‌های اینترنتی بحث هتک حیثیت در قشر جوان بخصوص در دانشگاه‌هاست.
وی در ادامه با اشاره به اینکه وارد شدن کشور به فضای تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی رخ‌داده است، اظهار داشت: متأسفانه متوسط سواد رسانه‌ای در سطح دانشگاهی درجه پایینی دارد و درزمینهٔ افزایش سطح سواد رسانه‌ای در جامعه باید تلاش‌های جدی صورت گیرد.
توضیح اینکه در پایان جلسه، بین استادان و کارشناس برنامه پرسش و پاسخ و تبادل‌نظر انجام گرفت.

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

بستن