خانواده و اینترنتمقالات

بانوان خانه‌ دار در ایران بیشترین مخاطبان فضای مجازی | خانواده و فضای مجازی

بانوان خانه‌ دار در ایران بیشترین مخاطبان فضای مجازی

بازدیدها: 112

بانوان خانه‌ دار در ایران بیشترین مخاطبان فضای مجازی

بانوان خانه‌ دار در ایران بیشترین مخاطبان فضای مجازی – مدیرکل امور بانوان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: در کل دنیا بانوان از فضای مجازی بیشتر برای فعالیت‌ های اجتماعی و سرگرمی استفاده می‌کنند و مردان بیشتر از شبکه‌ های اقتصادی. همچنین بانوان خانه‌ دار در ایران بیشترین مخاطبان فضای مجازی را تشکیل می‌ دهند.

سودابه رادفر در سلسله نشست‌های خانه جوانان همدان با موضوع زنان و فضای مجازی، با بیان اینکه اگر خواهان رسیدن به اهداف توسعه هستیم راهی جز حمایت از تفکر پیشرو نداریم، اظهار کرد: در کل دنیا بانوان از فضای مجازی بیشتر برای فعالیت‌ های اجتماعی و سرگرمی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه بانوان بیشتر در فیس‌ بوک، تلگرام و اینستاگرام فعالیت می‌کنند، افزود: در کل جهان مردان بیشتر از شبکه‌ های اقتصادی استفاده می‌کنند.

مدیرکل امور بانوان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات تصریح کرد: بانوان خانه‌ دار در ایران بیشترین مخاطبان فضاهای مجازی را تشکیل می‌ دهند.

وی با بیان اینکه تصمیم‌ گیری فیلترینگ توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه صورت می‌گیرد، ادامه داد: وزارت ارتباطات درباره فیلترینگ تلگرام اعلام کرد که قانون را انجام می‌ دهد اما در دولت گذشته تنها کار وزارت ارتباطات مسدود کردن سایت‌ های اینترنتی بود.

رادفر با اشاره به اینکه امروز در فیلترینگ اعلام می‌شود که اگر سایت مورد نظر بدون علت فیلتر شده می‌توان اعتراض کرد، یادآور شد: کانال‌ های دارای محتویات مستهجن، فعالیت‌ های ضددین، کودک‌ آزاری و همسرآزاری و اشاعه فحشا در تلگرام مسدود خواهد شد و در غیر این صورت در تلگرام کانالی مسدود نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مردم ما نیز به افزایش یارانه‌ ها مانند کشورهای اروپایی نه گفتند، عنوان کرد: مردم ما در خاورمیانه در میانه جنگ و کشورهای جهان سوم به یارانه ۴۰۰ هزار تومان و ۲۵۰ هزار تومان نه گفتند، معتقدم امروز آگاهی‌ بخشی توسط فضای مجازی، جلوی بسیاری از تاریک‌ اندیشی‌ ها را می‌ گیرد.

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟