خانواده و اینترنتمقالات

ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست | خانواده و فضای مجازی

ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست

بازدید: 44

ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست

ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست – آیا واقعا می‌شود از راه اینترنت هم همسر پیدا کرد

به نظر من این روش کاملا ناعاقلانه است و اگر کسی هم پیدا شود که از طریق امواج اینترنت و با رد و بدل کردن تعدادی عکس و فیلم یا اطلاعات بخواهد فردی را به عنوان همسر خود انتخاب کرده طبیعی است که این اقدام او محکوم به شکست است.

، عبدالرضا مصری- نماینده مجلس و وزیر اسبق رفاه در روزنامه آرمان نوشت: آشنایی قبل از ازدواج با شیوه‌های متفاوتی در سال‌های اخیر مرسوم شده است. یکی از جدیدترین و نوظهورترین این روش‌ها ازدواج در فضای مجازی است. ازدواج در فضای مجازی یعنی یا دختر و پسر در گروه‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی (که تعدادشان هم این روزها کم نیست) عضو شوند، با هم آشنا شده و ازدواج کنند یا در سایت همسرگزینی ثبت نام کرده و با ارائه نام و مشخصات خود دنبال گزینه مورد نظر بگردند.

در دنیایی که همه امکانات در فضای واقعی برای آشنا شدن و ازدواج افراد فراهم است من نمی‌دانم چه نیازی وجود دارد که افراد در فضای مجازی دنبال شریک زندگی خود باشند.

فضای واقعی برخلاف فضای مجازی، یک فضای عمومی قابل درک است. توجه به این نکته ضروری است که ازدواج با خرید شیء فرق دارد.

در حالی که در خرید یک کالا فرد اگر برای مثال خرید اینترنتی را امتحان کرده و در آن موفق بوده تمایل برای خرید از این راه در او قوت می‌گیرد.

بحث ازدواج ابعاد مختلف معنوی، احساسی، روانی، اصالت‌ها و خلق‌های افراد را کنار هم قرار می‌دهد و لازم است بسیاری از مولفه‌ها کنار هم قرار بگیرند تا یک ازدواج موفقیت‌آمیز باشد.

در فضای مجازی همان‌طور که از نام آن مشخص است فضا غیرواقعی و مصنوعی است. در فضای مصنوعی و غیرواقعی نمی‌توان افراد را به درستی قضاوت کرد.

به هر حال هر کسی قابلیت‌هایی دارد که او را از دیگران متمایز می‌کند.

برای مثال یکی خوب صحبت می‌کند در حالی که توانایی او در درک دیگران بسیار پایین است یا بعضی‌ها رفتارشان با گفتارشان کاملا متفاوت است. در فضای مجازی مسائلی رد و بدل می‌شود که ممکن است واقعیت در دنیای حقیقی چیزی کاملا مغایر با آن باشد.

انتخاب از طریق دنیای غیرواقعی و با تکیه بر آن چیزهایی که واقعی نیستند درباره امر مهمی مانند ازدواج یک اشتباه است

    من از زمانی که این سایت‌ها برای همسرگزینی فعال شدند و همچنین افراد زیادی را دیدم که از طریق امواج اینترنت با هم آشنا شده و ازدواج می‌کردند، این پرسش برایم مطرح بود که آیا واقعا می‌شود از راه اینترنت هم همسر پیدا کرد؟

به نظر من این روش کاملا ناعاقلانه است و اگر کسی هم پیدا شود که از طریق امواج اینترنت و با رد و بدل کردن تعدادی عکس و فیلم یا اطلاعات بخواهد فردی را به عنوان همسر خود انتخاب کرده طبیعی است که این اقدام او محکوم به شکست است.

    هدف اغلب ازدواج نیست

در بررسی‌هایی که از مخاطبان و مراجعان به این سایت‌ها در کشور انجام شد مشخص شد تعداد زیادی از مشتریان این سایت‌ها مردهای متاهلی هستند که برای ارضای نیازهای نفسانی خود به این سایت‌ها پا گذاشته و سعی داشتند از راه‌های مختلف به جز ازدواج رسمی فردی را برای ارضای نیازهای جنسی خود بیابند.

سایت رسمی و دولتی همسرگزینی هرچند باعث شد جلوی فعالیت غیرقانونی سایت‌های غیرمجاز در کشور گرفته شود، بعضا به پایگاهی برای ارضای نیازهای غیرمشروع این افراد بدل شد

افرادی که به ازدواج و تشکیل خانواده فکر نمی‌کنند و بیشتر دنبال سرگرمی و سوءاستفاده هستند.

این مساله چندان هم غیرقابل پیش بینی نبود، زیرا در دنیای مجازی و غیرواقعی امکان این قبیل سوءاستفاده‌ها بیشتر است.

مردی که در سایت همسرگزینی دنبال سوژه مورد نظر خود می‌گردد دنبال ازدواج نیست و نباید به اشتباه آمار رجوع این افراد به سایت را به پای بازدید بی‌شمار و استقبال از آن دانست. این مردان با همان دید خرید کالا به ازدواج نگاه می‌کنند و دنبال این هستند که برای مدت کوتاهی با پرداخت وجهی مشخص از یک فرد دیگر استفاده کنند.

برای کسی که می‌خواهد یک عمر با فردی زندگی کند بعید است این سایت‌ها بتوانند برای او این فرد را پیدا کنند.

شناخت افراد قبل از ازدواج مقوله مهم و پیچیده‌ای است و اگر این شناخت به درستی صورت نگیرد درصد بالایی از ازدواج‌ها محکوم به شکست است.

در زمان فعلی و در عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، آشنایی زن و مرد قبل از ازدواج عامل مهمی برای بقا و پایداری زندگی مشترک و درک خصوصیات و ویژگی‌های یکدیگر در آینده است، در حالی که در آشنایی از طریق اینترنت و فضای مجازی این درک متقابل، شکل ناقص و معیوبی به خود می‌گیرد.

در این فضا در حالی که افراد امکانات و شگرد‌های مختلفی برای کتمان حقیقت و بهتر جلوه دادن خود نزد دیگران در اختیار دارند، امکان ارتباط رو در رو و چهره به چهره برای درک خصوصیات یکدیگر کمتر بوده و تقریبا غیرممکن است. این در حالی است که اصلی‌ترین مساله درباره ازدواج صحبت کردن و ارتباط چهره به چهره با طرف مقابل است. همه افرادی که متقاضی یافتن همسر مورد نظر خود در سایت‌های همسریابی هستند باید بدانند کسی که با این روش اقدام به یافتن همسر می‌کند بی‌شک نمی‌تواند گزینه مناسبی برای آنها باشد.

ازدواج مجازی، خرید و فروش کالاست. افرادی که خود را در معرض انتخاب شدن توسط دیگران قرار می‌دهند و با این وضعیت در اینترنت اطلاعات خود را برای انتخاب شدن درج می‌کنند بی‌شک افرادی هستند که در دنیای واقعی نمی‌توانند به دلایل مختلف شریک زندگی و گزینه مورد نظر خود را بیابند و سعی می‌کنند از این راه به این هدف برسند.

شاید چند دهه قبل ارتباط رو در رو برای شناخت بیشتر کمتر امکان داشت، اما در عصر حاضر که امکان ارتباط مستقیم و رو در روی زن و مرد در همه محیط‌های کاری و تحصیلی وجود دارد این رفتار غیرقابل توجیه است. همسری که فرد از طریق فضای مجازی انتخاب می‌کند نمی‌تواند گزینه خوبی باشد.

توجه به این نکته ضروری است که بیشتر مشتریان این سایت‌ها مردها هستند در حالی که تقاضا برای ازدواج درباره مردها در سطح جامعه ما محدودیتی ندارد و حتی با استقبال عمومی روبه‌رو است. اینکه مردی در فضای مجازی و از طریق اینترنت خواسته خود را مطرح می‌کند در حالی که در دنیای واقعی این امکان از او سلب نشده و حتی حق طبیعی او قلمداد می‌شود این مساله جای بحث دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ازدواج‌هایی که در فضای مجازی رخ می‌دهد بسیار بیشتر از سایر ازدواج‌ها در معرض خطر شکست قرار دارد و این قبیل زوج‌ها بیشتر امکان جدایی دارند.

منبع:سلامت نیوز

 

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست ازدواج مجازی خرید و فروش کالاست

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

بستن