پیشگیری از جرایم اینترنتیمقالات

آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ | خانواده و فضای مجازی

بازدیدها: 423

آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟

آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ – محققان این حمله را روی ۱۲۰ الگوی مختلف از ۲۱۵ کاربر تست کردند و دریافتند که ۹۵ درصد از این الگوها تنها در ۵ تلاش قابل هک هستند. جالب اینجاست که دانشمندان دریافتند که الگوهای پیچیده تر و طولانی تر، راحت تر هک می شوند و ۵/۹۷ درصد از آنها تنها با یک بار تلاش هک شدند.

همه ما اطلاعات مهم و روزمره خود را روی گوشی های هوشمند خود ذخیره می کنیم و برای احتیاط و حفاظت از آن، از انواع مختلف رمزهای عبور برای گوشی تلفن همراه، استفاده می کنیم. یکی از محبوب ترین انواع قفل روی تلفن همراه، الگوی قفل صفحه است که تنها با چند حرکت انگشت روی صفحه نمایش می توانیم یک رمز منحصر به فرد گرافیکی برای گوشی هوشمند خود در نظر بگیریم.

شاید برخی افراد فکر می کنند این نوع رمز، راحت ترین و امن ترین نوع رمز عبور برای گوشی تلفن آنها است اما محققان اعلام کردند که هکر ها می توانند با ۵ بار تلاش، این الگو ها را کشف کنند و به راحتی به اطلاعات گوشی شما دست یابند.

اخیرا محققان یک تیم امنیتی چینی انگلیسی تحقیقات گسترده ای روی این الگوهای قفل صفحه انجام دادند و بیان کردند که بیش از ۴۰ درصد کاربران گوشی های اندرویدی از الگوی قفل صفحه استفاده می کنند. آن ها همچنین بیان کردند که این رمز ها به راحتی قابل هک شدن است و آنها یک الگوریتم بسیار قدرتمند را ارائه دادند که می توانست تعداد بسیار زیادی از الگوهای قفل صفحه را با استفاده از video footage کاربران کرک نمایند.

محققان بیان کردند برخی هکر ها با فیلمبرداری از قربانیان هنگامی که در حال باز کردن رمز عبور گوشی خود هستند، تعداد زیادی از این الگوها را بدست آوردند و تنها در ۵ تلاش می توانند رمز گوشی ها را حدس بزنند.

این محققان بیان کردند که حتی نیاز نیست هکرها برای فیلمبرداری به کاربران بسیار نزدیک شوند و آنها می توانند این اطلاعات را از فاصله دو و نیم متری با گوشی های هوشمند استاندارد فیلمبرداری کنند و یا می توانند از فاصله ۹ متری با استفاده از دوربین های حرفه ای تر فیلمبرداری کنند.

محققان این حمله را روی ۱۲۰ الگوی مختلف از ۲۱۵ کاربر تست کردند و دریافتند که ۹۵ درصد از این الگوها تنها در ۵ تلاش قابل هک هستند. جالب اینجاست که دانشمندان دریافتند که الگوهای پیچیده تر و طولانی تر، راحت تر هک می شوند و۹۷/۵ درصد از آنها تنها با یک بار تلاش هک شدند.

دکتر zheng wang سرپرست این تیم تحقیقاتی بیان کرد:

به هر حال یافته های ما نشان می دهد که استفاده از الگوی قفل صفحه برای حفاظت از اطلاعات حساس گوشی موبایل شما مناسب نیست و بسیار پر ریسک می باشد. پیشنهاد ما این است که حتما اگر می خواهید از این الگو ها استفاده کنید، هنگام وارد کردن رمز، انگشت خود و حرکت انگشتان خود را از دید افراد غریبه پنهان کنید و مراقب باشید و حتما از این نوع رمز عبور همراه با pin استفاده کنید زیرا این نوع پسورد به تنهایی کافی نیست. ضمن اینکه باید دقت داشته باشید در هر صورت نگهداری اطلاعات مهم و حساس روی تلفن همراه شما را در معرض ریسک های بزرگی قرار می دهد.

منبع: ایران هشدار

به کانال تلگرامی انجمن خانواده و اینترنت بپیوندید. familyweb@

 

آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟ آیا استفاده از الگوهای قفل صفحه گوشی موبایل مطمئن است؟

کانال سروش انجمن خانواده و اینترنت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟